Reklama
  • Wtorek, 10 maja 2016 (08:05)

    Odkryj niezwykłą Kalabrię

Piękne plaże, strome góry i malownicze miasteczka. Do tego mili ludzie i rejony, które nie znają tłumów turystów. Brzmi bajecznie? Tak tam jest.

Kraina na krańcu włoskiego buta wciąż nie jest zbyt popularna wśród turystów, stąd jej nazwa „terra da scoprire”, czyli ziemia do odkrycia.

Reklama

Położona między Morzem Jońskim i Tyrreńskim, oddzielona od Sycylii zaledwie Cieśniną Mesyńską jest idealnym miejscem dla tych, którzy od wypoczynku oczekują dzikiej natury, pięknych widoków, lokal nego folkloru, błogiego lenistwa na plaży po męczącej wyprawie w góry i spokoju.

Skały i morze

Miasteczka osadzone na skałach u podnóża gór, strome klify, różnorodne plaże i krystaliczna woda. Tak można opisać tę malowniczą krainę. Podobnie jak całe południe Włoch, Kalabria jest dość biednym regionem, ale dzięki słabo rozwiniętemu przemysłowi może się pochwalić nieskażoną przyrodą.

Kto szuka wygód i klasycznego wypoczynku, powinien trzymać się nadmorskich miejscowości. Wśród nich najpiękniejsza jest Tropea. Ale jeśli kochasz naturę i chcesz poznać prawdziwe Włochy, musisz udać się w głąb lądu, w dziki i górzysty środek regionu. Wodospady, jeziora, piękna przyroda. Raj!

IK

Informator

Dojazd: Polska ma dużo połączeń lotniczych do Włoch. Aby dostać się do Kalabrii, można wybrać lot do Reggio Calabria z przesiadką w Rzymie.

Podróżowanie po Kalabrii: Najwygodniej jest się przemieszczać pociągiem. Trakt kolejowy ciągnie się nad samym morzem wzdłuż całego kalabryjskiego wybrzeża Morza Tyrreńskiego i Morza Jońskiego.

Kiedy jechać: Idealnym czasem na wakacje w tym regionie jest maj i czerwiec, kiedy temperatury nie przekraczają 30°C. Lipiec i sierpień są najgorętszymi miesiącami.

Ciekawostki: Mieszkańcy używają dialektu calabrese, czyli mieszanki włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, łaciny i arabskiego.

Tele Tydzień
Więcej na temat:Odkryj | odkrycia naukowe | kraina | kto | mieszka

Zobacz również

  • To senne dziś turystyczne miasteczko, położone zaledwie 35 km od Budapesztu, miało bardzo burzliwą historię. W czasach Imperium Rzymskiego pełniło rolę pogranicznej fortecy na skalnym... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.