Reklama
 • Piątek, 13 maja 2016 (13:42)

  Niezależnie od tego, czy okazyjnie robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, czy też często zdarza ci się wyjeżdżać i korzystać z bankomatów zagranicą – zawsze warto zastanowić się, jak zoptymalizować koszty płacenia obcą walutą. Koszty można obniżyć zarówno, jeśli jesteś przywiązany do płacenia tylko gotówką za granicą, bądź też jeśli nie wyobrażasz sobie wożenia grubych plików banknotów i wybierasz płacenie kartą.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 maja 2016 (08:05)

  Oto jedno z tych przepięknych alpejskich jezior wciśniętych między góry. Przecina je granica szwajcarsko-włoska, do stromych stoków malowniczo przyklejone są piękne miasteczka.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 10 maja 2016 (08:05)

  Piękne plaże, strome góry i malownicze miasteczka. Do tego mili ludzie i rejony, które nie znają tłumów turystów. Brzmi bajecznie? Tak tam jest.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 kwietnia 2016 (09:05)

  Mimo zmienionych po II wojnie światowej granic państwowych, związki Pokucia z Polską są nierozerwalne. Kraina ta była w granicach Korony już za panowania Kazimierza Wielkiego. Położone między Siedmiogrodem, Mołdawią i Dniestrem Pokucie było najdalej na południowy wschód wysuniętą częścią II Rzeczpospolitej. Najmniej dostępną i przy tym najbardziej tajemniczą.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 (13:05)

  Dzień świętego Patryka najlepiej spędzić w stolicy kraju, którego jest patronem – Irlandii. Tego dnia nawet w Wielkim Poście można się tu bawić do upadłego!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 kwietnia 2016 (13:00)

  Położone pośród wichrowych wzgórz północy Europy, Hemsedal oferuje wspaniałe warunki narciarskie dla ludzi z fantazją. Tutaj można pokochać dzikość norweskich gór.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 kwietnia 2016 (11:00)

  Od wieków oddzielała historyczne centrum Konstantynopola od reszty miasta. A malarze i poeci w niezliczonych dziełach opiewali jej piękno. Nic dziwnego, gdyż niedaleko jej brzegów znalazły się najcenniejsze zabytki imperium osmańskiego, m.in.: pałac Topkapı i Błękitny Meczet.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 kwietnia 2016 (11:00)

  Wymarzony kierunek na długi weekend oraz rodzinne wakacje.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 kwietnia 2016 (13:00)

  W czasie Świąt Wielkanocnych Rzym i Watykan są najważniejsze. Wiedzą to Polacy, którzy przyjeżdżają tu, by przeżyć magiczne chwile.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 kwietnia 2016 (10:00)

  Na pierwszy rzut oka – zwykłe zimowe wakacje. Nic bardziej mylnego! Odrobinę na południe od ośrodków w Stubaiu i Zillertalu i na północ od kurortów Cortina d’Ampezzo leży kraina, w której, owszem, bardzo dobrze jeździ się na nartach, ale... nie to jest tu najważniejsze. Przede wszystkim jada się tu i pija na bardzo wysokim poziomie. Dosłownie. Nie odpinając nart. Poznajcie Górną Adygę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0