Reklama
 • Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 (11:05)

  Źródłem sławy miasta stało się Gimnazjum Krzemienieckie założone w 1805 roku przez Tadeusza Czackiego. Z czasem, przekształcone w liceum, stało się drugą po Uniwersytecie Wileńskim placówką oświatową na Kresach. Uczył się tu jeden z Trzech Wieszczów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 12 sierpnia 2016 (15:00)

  Dokąd wybrać się z dzieckiem lub wnukiem, by było atrakcyjnie, ale nie szokująco drogo i bardzo daleko? Proponujemy Jutlandię w Danii. Szczęśliwe będą nie tylko maluchy. Dorośli także...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 10 sierpnia 2016 (13:00)

  Stolica Francji przyciąga teraz oczy piłkarskiego świata. Ale ona nie potrzebuje powodu, by zachwycać. Robi to o każdej porze roku. Najbardziej chyba w sierpniu, gdy paryżanie wyjadą na urlop.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 sierpnia 2016 (15:05)

  Planując wakacje, pomyślmy o Słowacji. Jednak zamiast zatłoczonych Tatr warto wybrać się do regionu koszyckiego, który jest najdalej na wschód położonym obszarem tego kraju, ale i tak znajduje się blisko naszej południowej granicy. Znajdziemy tu piękne miasta o bogatej historii, unikatowe jaskinie, bogactwo parków narodowych, ale też wspaniały teren rekreacyjny i aktywne miejsce wypoczynku nad wodą, jakim jest Ze

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 sierpnia 2016 (13:05)

  Zaledwie godzinę jazdy od polskiej granicy jest miasteczko, którego ogrody trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale nie tylko one zachwycają w Kromierzyżu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 sierpnia 2016 (13:05)

  W Montecatini można poczuć się jak w niebie. Dosłownie. Część miasteczka, Montecatini Alto, zbudowano na wysokim wzgórzu, przez co wygląda jak zawieszone między niebem a ziemią.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 (13:05)

  Ulubiony kurort marszałka Piłsudskiego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 lipca 2016 (15:05)

  Nicea jest mekką miłośników malarstwa i hazardzistów. Jednak w czerwcu miasto to będzie należeć do kibiców piłki nożnej

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 lipca 2016 (08:05)

  Stolica Austrii kojarzy się Polakom przede wszystkim z naszym królem Janem III Sobieskim. Pokonał on tutaj tureckiego wezyra Karę Mustafę i ocalił monarchię Habsburgów. Najlepiej o tym pamięta się na Kahlenbergu, wzgórzu oddalonym o kilka kilometrów od centrum miasta. To stąd król Jan dowodził zwycięską bitwą. Na szczycie stoi dziś polski kościół pod wezwaniem św. J

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 lipca 2016 (08:00)

  To jedno z najpiękniejszych miast w krajach nadbałtyckich. Położone nad rzeką Dźwiną, przy jej ujściu do Zatoki Ryskiej, zachwyca zabytkami i pełnymi zieleni parkami.

  Czytaj więcej Komentarzy:0