Reklama
 • Piątek, 10 maja 2013 (14:03)

  Nim otwarto Wieżę Eiffla, Montmartre było najwyższym punktem Paryża. Wzgórze, leżące z dala od płynącej przez metropolię Sekwany, oferowało wyśmienite widoki na rosnące miasto i uchodziło za... święte. Na jego szczycie w starożytności znajdowała się rzymska świątynia Merkurego. Paryski Montmartre – dzielnica artystów, malarzy, śpiewaków i przede wszystkim turystów – zachwyca nieustannie od z górą stu lat. Zapraszamy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 maja 2013 (10:50)

  Księstwo graniczące z każdej strony z Francją, wciśnięte między góry a wybrzeże Morza Śródziemnego, ma zaledwie 1,95 km² powierzchni. Swoje bogactwo zawdzięcza świetnemu położeniu i konsekwentnemu zbijaniu fortuny przez kolejnych władców Monako. François Grimaldi, uciekinier z Genui, w 1297 roku wdarł się podstępem w przebraniu mnicha do zamku na skale, wokół której dziś rozciąga się Monako, i zbrojnie przejął warownię na własność. Majątek zbił na handlu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (09:41)

  To wyjątkowo malownicze, nawet jak na Szwajcarię, miasto od wieków przyciągało ludzi niezwykłych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 kwietnia 2013 (12:22)

  Stolica wyspy wiecznej wiosny musi mieć coś nadzwyczajnego, bowiem przyciąga wielkich tego świata. Tutaj przed powrotem do władzy nabierał sił (i malował obrazy!) Winston Churchill. Tu kilka miesięcy spędził marszałek Józef Piłsudski. W Funchal mieszkał też po ucieczce przed Fidelem Castro kubański dyktator Batista. A ostatni cesarz Austro-Węgier, Karol I spoczął na zawsze w kościele na wzgórzu Monte. Z pięknym widokiem na miasto.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Wtorek, 9 kwietnia 2013 (12:00)

  Odwiedzamy urocze miasteczko w sercu hiszpańskiej Aragonii. Zachwyca architekturą o rytmie tak regularnym jak uderzenia hiszpańskiej gitary.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 kwietnia 2013 (11:17)

  Położone pomiędzy górami, nad głębokim fiordem, Oslo jest uosobieniem marzeń o spokoju, porządku i urodzie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0