Reklama
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:24)

  Miejsca te słyną z łask, uzdrowień, zabytków architektury i pięknego otoczenia. Przedstawiamy trzy najsłynniejsze. Jedno w Polsce, dwa na zachodzie naszego kontynentu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (13:00)

  Zachwyci Cię imponujący klasztor na skale, zobaczysz też dom Salvadora Dali. Odwiedzisz senne porty rybackie i tłoczne plaże.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:58)

  Osiedlali się tu artyści, Anglicy i Rosjanie Najlepszą porą, by wybrać się do Nicei, jest wiosna lub jesień. Nie ma wtedy upałów, tłumów turystów, a i ceny noclegów są niższe. Sercem miasta jest Place Massena nazwany imieniem jednego z marszałków Napoleona, urodzonego nicejczyka. Od dworca najlepiej dojechać tu jedyną w mieście linią tramwajową. Dwa kroki od Place Massena znajduje się Stare Miasto z katedrą i większością zabytków oraz najsłynniejsza nadmorska promenada w Eur

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:57)

  Tu książę William stracił głowę dla koleżanki ze studiów Kate Middleton.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:57)

  W jednym z parków w centrum miasta (nieopodal Uniwersytetu) dumnie prezentuje się popiersie gen. Władysława Sikorskiego, a pod nim niemal zawsze kwitną świeże kwiaty. W St. Andrews bowiem w czasie II wojny światowej stacjonował I Korpus Polski pod dowództwem właśnie Wodza Naczelnego. Kate, Wills i inne atrakcje akwarium Ponad 100 gatunków ryb i skorupiaków żyjących w tutejszych wodach Morza Północnego (ale nie tylko) podziwiać można w St. Andrews Aquarium. Największ

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 czerwca 2013 (09:55)

  Mówi się, że Dania to kraj uśmiechniętych ludzi. I słusznie. Radość życia, którą widać choćby na ulicach Kopenhagi, stolicy kraju, udziela się również turystom. Pewnie dlatego właśnie w tym mieście już w 1583 roku powstał park rozrywki Bakken, najstarszy działający na świecie. Warto wybrać się tu z okazji Dnia Dziecka!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:23)

  Perłę Półwyspu Istria porównuje się do najwspanialszych kurortów włoskiej riwiery.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:21)

  „Rysowały się przed oczyma niezliczone wieże; olbrzymie kadłuby klasztorów – franciszkańskiego, w środku miasta, za bramą zwaną Quemada, na prawym brzegu Huerby, św. Józefa, na południu – czworokąt zamku inkwizycji Castel Aljaferia, na zachodzie – kapucynów, przed bramą Carmen; okrągłe kopuły i strzeliste wieże del Pilaar, nad samym brzegiem rzeki”. Tak Stefan Żeromski opisywał przepiękną Saragossę w „Popiołach”. Wciąż taka jest.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:18)

  Ten mały kraj wygląda tak, jakby zgromadzono tu cuda natury z całej Europy. Ale najpiękniejszy jest Kras.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 czerwca 2013 (13:06)

  Zamki Doliny Loary należą do najchętniej odwiedzanych zabytków nie tylko Francji, ale i świata. Najpiękniejsze zamki Francji są pomnikami nieokiełznanej wyobraźni, nieprzyzwoitego bogactwa i bezgranicznej pychy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0