Reklama
 • Piątek, 26 lipca 2013 (12:06)

  Słowacja urzeka, i to nie tylko tym, że dzielimy z południowymi sąsiadami nasze ukochane Tatry. Wybierając Słowację jako kierunek podróży, szczególnie warto odwiedzić jej wschodnią część. Niech zachętą będzie fakt, że Koszyce, zwane wrotami do wschodniej Słowacji, są w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Ci wszyscy, którzy odwiedzą to miasto, z całą pewnością nie będą się nudzić. Włodarze miasta przygotowali setki niezapomnianych wydarzeń.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 25 lipca 2013 (15:05)

  Kornwalia kusiła mnie od czasu mojej pierwszej wizyty w Anglii. Nie wiem tylko czy bardziej intrygowały mnie uroki przylądka Land’s End i legendy o Rycerzach Okrągłego Stołu, czy może raczej opowieści o rosnących tu palmach. Pal my w Anglii? Przy tej pogodzie brzmi to nie mniej fantastycznie jak romantyczna legenda o miłości Tristana i Izoldy. Ale kiedy w końcu pokusie uległem, mi mo że oczekiwałem takiego widoku, byłem zaskoczony. Jeden ze spotkanych po dro

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 25 lipca 2013 (13:01)

  Zalesione wzgórza otaczające kamienne miasteczka, skaliste urwiska często zanurzone we mgle, wysokie klify – tak wygląda hiszpańska Galicja. Jakże inaczej, niż reszta Półwyspu Iberyjskiego!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 lipca 2013 (15:05)

  Majorka to nie tylko piękne plaże i luksusowe hotele. Znajdziesz tu również urokliwe miasteczka, jak np. Valldemossa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 lipca 2013 (08:05)

  Odwiedzamy dzisiaj wyjątkowe miasto, a właściwie miasteczko. W jego centrum na wysokiej samotnej skale stoi wielki zamek, w zasięgu wzroku są dwa następne. Kilka kilometrów średniowiecznych murów oddziela starą część od nowej. Nic dziwnego, że Bellinzona znalazła się wśród skarbów światowego dziedzictwa UNESCO. Na ulicach słychać tylko język włoski, w restauracjach króluje włoska kuchnia. A jednak to... Szwajcaria.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 12 lipca 2013 (15:05)

  Drewniane domki do wynajęcia na prawie bezludnych wyspach, soczysta zieleń, spokojne malownicze plaże i ośrodki spa. Żadnych korków i fast foodów. W ogóle wszystko jest tu jak z minionego wieku, z wyjątkiem jednego: internet działa niezawodnie nawet w lesie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 lipca 2013 (08:34)

  Przed wiekami siedziba papieży, dziś jedno z piękniejszych miast południowej Francji. Koniecznie przejdź się słynnym mostem...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (14:07)

  Legenda głosi, że miasto założyli Rzymianie. Konkretnie – jeden z synów pewnego rzymskiego patrycjusza, który nie chciał żyć pod rządami srogiego Nerona. Uciekł on wraz z rodziną z cesarstwa i dotarł aż na teren dzisiejszej Litwy, gdzie bez trudu znalazł miejsce, by się osiedlić. Po jego śmierci synowie: Barcus, Kunas i Sperus podzielili między siebie ojcowskie włości. W wyniku podziału Kunas otrzymał teren, na którym dziś leży Kowno.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (13:27)

  Co jest piękniejsze od stolicy Chorwacji? Jej mieszkanki! Ta często powtarzana przez przewodników anegdota dobrze oddaje uczucia, jakimi Chorwaci darzą swą stolicę. Bo też trudno jest znaleźć miasto, które potrafiłoby tak urzekać swą atmosferą, no a jeśli dodamy do tego pogodnych i przyjaźnie nastawionych mieszkańców oraz piękną architekturę otrzymamy mieszankę na długo zapadającą w serce.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (13:01)

  To spokojne bawarskie miasteczko raz na 4 lata, na przełomie czerwca i lipca, zmienia się w XV-wieczny gród tętniący życiem. Turyści mijający na ulicach damy dworu i rycerzy czują się jak na planie filmowym. W Landshut odbywa się tu rekonstrukcja historyczna zaślubin bawarskiego księcia Jerzego Bogatego z Jadwigą Jagiellonką, córką króla Polski Kazimierza Jagiellończyka. Uroczystość miała miejsce w 1475 roku, a na trwającym tydzień weselu bawiło się 10 tysięcy gości. Na ślub

  Czytaj więcej Komentarzy:0