Reklama
 • Wtorek, 29 listopada 2016 (13:05)

  Najczęściej Szwajcaria kojarzy się nam z przepięknymi szczytami Alp. Jednak poza wysokimi górami jest tu także sporo malowniczych szlaków na spokojne rodzinne wyprawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 listopada 2016 (14:00)

  Forteca na wyspach, podziemny kościół, podgrzewana ulica i kolejka górska – to trzeba zobaczyć!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 25 listopada 2016 (13:06)

  Widać go niemal z każdego punktu w mieście. O czym mowa? Oczywiście o majestatycznym zamku Hohensalzburg (Wysoki Salzburg), który przyciąga wzrok swoją potężną bryłą i rozpala wyobraźnię romantycznymi kształtami. To prawdziwa duma miasta i jego znak rozpoznawczy. Uchodzi za największą zachowaną w całości fortecę w Europie Środkowej. Fortecę, dodajmy, nigdy niezdobytą przez wroga. Dzisiaj nikt jej nie musi

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (13:00)

  Miasto założone na rzecznej wyspie szczyci się średniowieczną katedrą biskupów sambijskich oraz uniwersytetem powołanym przez króla Zygmunta Augusta. Profesorem tej uczelni był m.in. słynny filozof Immanuel Kant.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (11:00)

  Miasto przetrwało wieki burzliwej historii Półwyspu Apenińskiego. Od pradawnych Etrusków, przez pierwszych chrześcijan, możnych władców z rodziny Medyceuszów aż po epokę renesansu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (08:05)

  To jeden z najpiękniejszych regionów Rumunii. Jego nazwa pochodzi od porastających go lasów bukowych. Warto tu przyjechać, bo można poczuć się jak w domu. Głównie za sprawą polskich górali czadeckich, którzy w poszukiwaniu lepszego życia osiedlili się na tych terenach ponad 200 lat temu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 15 listopada 2016 (13:05)

  Jedno z najpiękniejszych miast północnych Niemiec miało bardzo burzliwą historię. Przetrwało wszystkie przeciwności losu, nawet enerdowską bylejakość. Dzisiaj wspaniale rozkwita.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 9 listopada 2016 (13:05)

  Brandenburgia, dawny enerdowski land, już nie kojarzy się z przemysłem i pokopalnianym krajobrazem, raczej z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi i sportami wodnymi. Das blaue Paradies (Błękitny raj) to tysiące jezior i wodniackich tras. Przemierzając kajakiem dolnołużyckie Błota czy odwiedzając Chociebuż, warto poznać słowiańską historię regionu i fantazję XIX-wiecznych bogaczy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (13:00)

  Doskonale zachowane ruiny miasta otwierają przed nami wrota starożytnej historii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 listopada 2016 (11:05)

  W II wieku naszej ery tereny dzisiejszych południowych Moraw zostały podbite przez rzymskie legiony. Żołnierze Legio X Gemina od razu dostrzegli wartość wapiennych wzgórz Palavy i docenili panujący tu unikalny klimat – wprost idealny do uprawy winorośli. Zasadzone przez nich flance świetnie się przyjęły, a miejscowa ludność szybko nauczyła się je uprawiać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0